КОСМЕТОЛОГІЯ

Що таке SPF і як правильно вибрати сонцезахисний засіб: правила домашнього догляду від дерматокосметологів МКЦ «Excellence»

Сонячні ванни – це не тільки вітамін D, гарний настрій і приваблива засмага, але ще й передчасне фотостаріння, зниження активності імунної системи, ризик розвитку катаракти та навіть меланоми. А все через UVB-промені! Їхня кількість становить усього 10% від загального випромінювання, однак В-промені вважаються найбільш агресивними.

Дерматологи вже багато років розповідають про те, наскільки важливим є захист шкіри від сонця. Але дехто чомусь досі вважає ультрафіолет порятунком для здоров’я та краси. Насправді, усе навпаки. Так, сонце – джерело вітаміну D і пов’язаного з його балансом гарного настрою. Але доведено, що УФ-випромінювання також шкодить шкірі й може призвести до таких наслідків:
• Раннє старіння.
УФ-випромінювання пошкоджує ДНК клітин шкіри та запускає процеси фотостаріння. Результат – сухість, передчасні зморшки, втрата пружності.
• Пігментація.
Коричневі плями на обличчі та тілі, які прийнято вважати віковими, можуть бути викликані впливом сонячних променів.
• Фотодерматит («алергія на сонце»)
. Це підвищена чутливість шкіри до сонячного випромінювання (зуд, лущення та почервоніння шкіри).
• Меланома.
Один з найстрашніших наслідків безконтрольного перебування на пляжі.

Щоб уникнути негативного впливу сонця, треба обов’язково захищати шкіру за допомогою одягу та спеціальної косметики.

Що таке SPF і як правильно вибрати сонцезахисний засіб: правила домашнього догляду від дерматокосметологів МКЦ «Excellence»
Види сонцезахисних фільтрів
У фотозахисній косметиці використовують два види фільтрів:

фізичні
(мінеральні, органічні): оксид цинку, діоксид титану. Ці речовини працюють на поверхні шкіри та відбивають УФ-промені, як дзеркало.

хімічні
поглинають УФ-випромінювання і нейтралізують його.
Більшість сучасних засобів містять у складі як хімічні, так і фізичні фільтри.
Що ще може бути в складі солцезахисних засобів
Дія сучасних санскрінів не обмежується захистом від ультрафіолету, тому в складі можуть бути такі інгредієнти:
• Зволоження: гіалуронова кислота, гліцерин, екстракти алое, огірка, кавуна.
• Поживна дія, утримання вологи: масла мигдалю, соняшника, каріте, жожоба.
• Заспокійлива дія: пантенол, вітамін В5.
• Матування: мінерали, такі як цинк, перліт.
• Боротьба з вільними радикалами: антиоксиданти коензим Q10, ресвератрол, екстракт зеленого чаю, вітаміни С і Е.
Види засобів з SPF
Для різних типів і потреб шкіри сонцезахисні засоби випускають у різних форматах та текстурах. Це може бути крем, молочко, гель, гель-крем, флюїд, масло, мус, пінка, стік, спрей.

Що таке SPF і як правильно вибрати сонцезахисний засіб: правила домашнього догляду від дерматокосметологів МКЦ «Excellence»
Як вибрати сонцезахисний засіб
При виборі засобу враховуйте такі фактори:
• SPF (Sun Protection Factor)
– фактор захисту від променів типу В, які викликають почервоніння та опіки шкіри, пошкоджують її на клітинному рівні та провокують фотостаріння. Цифри поруч з абревіатурою позначають ступінь захисту: SPF 15 блокує 93% променів, SPF 30 блокує 97% променів, SPF 50 блокує 98% променів. Стовідсоткового захисту не існує.
• Фототип шкіри.
Дерматологи виділяють 6 типів в залежності від тону шкіри та її здатності до засмаги.
• Тип шкіри.
Якщо шкіра тонка й суха, вибирайте щільні текструри зі зволожуючими компонентами. Для жирної шкіри рекомендовано використовувати легкі текстури та формули з абсорбентами.
• Проблеми шкіри.
Наприклад, у фотозахисних засобах для вікової шкіри повинні бути антиейдж-компоненти. Для чутливої шукайте продукти з мінімальним вмістом інгредієнтів.
• Умови використання засобів (пора року, час, кліматичні особливості регіону й т.п.).
Наприклад, збираючись у відпустку на пляж, вибирайте санскрін з максимальним значенням SPF 50+. Для міста вистачить SPF 20-30, причому у формулі обов’язково повинні бути антиоксиданти.
Основні правила використання сонцезахисних засобів:
• Засобу має бути достатньо. Крем повинен лежати на шкірі щільним рівномірним шаром, не текти, але бути відчутним, і тільки тоді він забезпечить необхідний захист. Оптимальна доза – 2 мг на квадратний сантиметр шкіри (до речі, зазвичай крему ми використовуємо приблизно втричі менше). Щоб досягти потрібної кількості, можна наносити санскрін у два шари.
• SPF косметичних засобів не підсумовується. Якщо у вас тональний крем з фактором 15, а пудра з фактором 20, це не означає, що в цілому буде SPF 35. Ні, рівень захисту Вашої шкіри відповідає максимальному SPF з усіх нанесених засобів (у даному прикладі це буде SPF 20).
• Сонцезахисний засіб треба оновлювати кожні 2-3 години або після контакту з водою (рушником, серветками і т.д.).
• Змивати санскрін так само важливо, як і використовувати його. Повернувшись додому, потрібно ретельно змити сонцезахисний засіб, навіть якщо вам здається, що до кінця дня від нього не залишилося ані сліду.

Бережіть свою шкіру й будьте здорові та прекрасні разом з клініками «Excellence»!